0

Spływ Przełomem Dunajca 2020 – przełożony start

Spływ Dunajcem

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa start Spływu Przełomem Dunajca został przełożony z 1 kwietnia na bliżej nieokreślony termin.

Stowarzyszenie Flisaków z Rzeki Dunajec poinformowało na fb o zawieszeniu otwarcia spływu aż do odwołania. Bieżące komunikaty dot. nowego terminu będą pojawiać się na https://www.facebook.com/flisacy/

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Jerzy Regiec powiedział:

„Niestety, jesteśmy zmuszeni do przestoju i przesunięcia otwarcia tegorocznych spływów turystycznych przełomem Dunajca. Będziemy mieć przestój aż do odwołania. Mamy cichą nadzieję, że będziemy mogli wystartować przed majowym weekendem, ale wszystko zależy od rozwoju sytuacji, którą z niepokojem obserwujemy”

Spływ Dunajcem to niewątpliwie jedna z największych, o ile nie największa atrakcja Pienin. Są dwie opcje spływu: tratwą z flisakami, jeśli jesteś za „bezpieczniejszą” wersją spływu, albo rafting – by poczuć spory zastrzyk adrenaliny!

Osoby, które chcą płynąć tratwą, wsiadają na przystani flisackiej w Sromowcach-Kątach a swoją wyprawę wodną, kończą w Szczawicy, albo kawałek dalej – w Krościenku.

więcej o tej atrakcji przeczytacie tutaj: http://www.kluszkowce.pl/splyw-dunajcem/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *